"Nový domov pre nechcených"

Mladú nemeckú turistku pohrýzli túlavé psy, je v kritickom stave

03.02.2011 11:37

Psy ušli z pozemku maloroľníka, ktorého miestne úrady vyzvali, aby sa postaral o chytené túlavé zvieratá

 

Ženu dopravili vrtuľníkom do nemocnice v sicílskom meste Catania a jej život je v ohrození. Turistka utrpela zranenia tváre, hrude, dutiny brušnej a nôh.

K útoku došlo na pláži pri meste Scicli na južnom pobreží talianskeho ostrova v čase narastajúceho hnevu verejnosti a kritikov, ktorí pripisujú vinu za incidenty nedostatočným opatreniam proti túlavým psom.

Polícia varovala miestnych obyvateľov, aby nevychádzali z domu, pretože v oblasti sa podľa predpokladov potulujú stovky psov. Oblasť je pritom obľúbenou turistickou destináciou.

V nedeľu zahynul desaťročný Giuseppe Brafa, keď ho do krku a tváre pohrýzla svorka psov. Iba niekoľko hodín predtým pri iných útokoch utrpel zranenia 40-ročný muž a ďalšie dieťa.

Psy ušli z pozemku maloroľníka, ktorého miestne úrady vyzvali, aby sa postaral o chytené túlavé zvieratá.

Polícia však neskôr muža zatkla pre podozrenie z týrania zvierat, pretože na jeho pozemku sa našli desiatky podvyživených a chorých psov.

Útoky len zdôraznili problém zo zatúlanými alebo divo žijúci psami v Taliansku, ktorých sa odhaduje približne na 400.000 - väčšina z nich sú opustení domáci miláčikovia.

 

besné psy

Vyhľadávanie

Kontakt

Nezisková organizácia - Oravský útulok Región Orava 0904 224 804