"Nový domov pre nechcených"

Trest pre kruté študentky: Za utýranie Arona vyhadzov zo školy!

02.04.2011 10:54

Dve študentky kruto popravili tohto mladučkého ovčiaka pre nové šteňa. Kynológiu už študovať nebudú, zo školy ich vyhodili. Postih však čaká viacerých!

 

Dve študentky odboru kynológie mali utýrať na smrť psíka jednej z nich pre čistokrvné šteňa! Pre Nový Čas to povedala ich kamarátka. Monika S. (17) si údajne chcela kúpiť staffordshírskeho teriéra, čím sa pre ňu stal krížený belgický ovčiak Aron nepohodlným. Pri krutej poprave jej mala asistovať Simona K. (16). Dievčatá podľa našich informácií čaká vyhadzov zo školy. Prípad vyšetruje aj polícia.

Odbor kynológie Strednej odbornej školy poľnohospodárskej v Pruskom funguje štvrtý rok. Študenti chovajú vlastné psy v kotercoch umiestnených v škole a prebieha s nimi vyučovanie. Odbor, ktorý sa teší veľkému záujmu, navštevovali aj spomínané študentky. Monika si sem z domu z Partizánskeho priniesla ovčiaka Arona. „Potom jej začalo prekážať, že nie je čistokrvný. Dostala ponuku, či si nechce kúpiť stafforda, a preto sa chcela zbaviť Arona,“ prezradila kamarátka dievčat.

Koncom októbra Monika vzala Arona a spolu so Simonou vyšli cez dieru v plote z areálu školy von a následne do lesa. „Cestou ich stretla ešte jedna kamarátka a išla s nimi. Tá nevedela, čo chcú urobiť. Keď videla, že Arona zavesili za obojok na strom a ťahali ho za nohy, aby zomrel a napokon ho ubili kladivom, s plačom ušla,“ prezradila spolužiačka.

O krutom utýraní psíka vedeli aj dvaja chlapci, ktorých na druhý deň Monika so Simonou požiadali, aby im ho pomohli zakopať. Vedenie školy sa k prípadu zatiaľ nevyjadruje. Novému Času sa podarilo zistiť, že v škole už bola Simonina mama, ktorá si dcéru vzala domov. Monika odišla domov včera ráno. „Druháčka Monika už na škole skončila. Simona je ešte len prváčka, musí dotiahnuť základnú desaťročnú školskú dochádzku a potom v lete skončí tiež,“ prezradil zdroj z prostredia školy. Postih čaká aj šudentov, ktorí o prípade vedeli a doteraz mlčali. Polícia prípad vyšetruje, zatiaľ nebol nikto obvinený.

 

Monika (vpredu) chcela podľa kamarátky čistokrvné šťeňa a preto sa Arona potrebovala zbaviť. Hroznú popravu mala vykonať so Simonou.

Vyhľadávanie

Kontakt

Nezisková organizácia - Oravský útulok Región Orava 0904 224 804